Ürünler

Ürün çeşitlerimizden bazıları:

Sabitleme Somunu gevşemeye neden olabilecek titreşimin, darbenin, şok hareketlerin veya çalışmadan dolayı oluşabilecek gevşemeler için mutlaka kullanılmalıdır.

Sıkıştırma ringleri sürtünme yerine gerilmeyi kullanır DIN 25201’e göre kitleme hareketi yapar. Sıkıştırma ringleri arasındaki eğim civatanın diş eğiminden büyüktür ve bunlara ek olarak ters taraflara bakan açısal dişleri vardır.

Kilitlemeli somun cıvata-somunlarda vibrasyon, darbe,şok hareketlerde veya nedeni ne olursa olsun oluşan gevşemeyi önleyen yeni bir tasarımdır.

Kontralı gevşemez  civatada sağ diş ve üzerinde özel sol diş olarak dizayn edilmiş  olan iki somunun cıvata üzerinde birleşmesi şeklinde tasarlanmıştır.

Özel İmalat ürünlerimiz için lütfen iletişime geçiniz.

İletişime geçmek için lütfen mail atın ve ya iletişim bölümümüzden formu doldurunuz.


Gevşemeyen Somun Çeşitleri

Hard Lock nut-Sıkıştırma somunu civatalı bağlantılarda vibrasyon , darbe,şok hareketlerin veya  nedeni ne olursa olsun civata-somun gevşemelerine kesin çözümdür.Bu nedenle mutlaka kullanılmalıdır.

Mekanik-Elektrik ekipmanlarındaki cıvata bağlantılarında vibrasyon-darbe veya nedeni ne olursa olsun cıvata-somun gevşemelerini önlemek için kullanılır.

Kendinden kilitlemeli Somun iki parçadan oluşmaktadır. Bu iki parça tek parça ve birbirinden ayrılmaz olacak şekilde dizayn edilmiştir.

Bijon somunlarımız  titreşim ve darbenin neden olduğu gevşemeyi önleyen somunlardır. Tekerlek bijon somunları güvenlik açısından diğer bijon somunları ile kıyaslanmaz.

Kilitlemeli somun cıvata-somunlarda vibrasyon, darbe,şok hareketlerde veya nedeni ne olursa olsun oluşan gevşemeyi önleyen yeni bir tasarımdır.

Sökülmesi istenmeyen, sabit yerler için kullanılır. Ayrıca kullanıldığı yerlerde hırsızlığa karşıda ideal bir çözümdür. Emniyet somunu güvenli, kalıcı bir bağlantı elamanıdır.

Kilitlemeli Somun iki parçadan oluşmaktadır. Bu iki parça tek parça ve birbirinden ayrılmaz olacak şekilde dizayn edilmiştir.