Gevşemeyen Yaylı Somun
Gevşemeyen Yaylı Somun Kendinden kilitlemeli gevşemez somundur. Civatalı bağlantılarda vibrasyon , darbe veya nedeni ne olursa olsun gevşemelere karşı yay baskısı dişlerde kilitleme, kavrama ile gevşemeye karşı direnç oluşturur.Bu direnç ve kilitleme gevşemeyi kesinlikle önler.

UYGULAMA

Mekanik-Elektrik ekipmanlarındaki cıvata bağlantılarında vibrasyon-darbe veya nedeni ne olursa olsun cıvata-somun gevşemelerini önlemek için kullanılır. İstenen her tip ekipman da rahatça kullanılır.

ÖLÇÜLER

*Çap olarak:M6-M64 ve istenen diş ölçüsünde. *Somun anahtar ağzı standart normlara uygundur.
Gevşemeyen Yaylı Somun
SOMUN TİPİ *Standart tip *Somun yüksekliği düşük tip. *Flanşlı tip KALİTE Malzeme kalitesi 8,10 kalite çelik ve paslanmaz çelikten(A2-A4) imalat yapılmaktadır. TORK UYGULAMASI Gevşemeyen yaylı somunlar tork uygulanmadan rahatça kullanılabilir. Ekipman özelliğine göre tork uygulanması gerekiyorsa düşük, orta ve yüksek tork uygulanabilir. Yüksek torklarda 10 kalite gevşemeyen yaylı somun olması gerekir. KULLANIM ÖMRÜ Kullanım ömrü sonsuzdur. Bu nedenle çok ekonomiktir. SICAKLIK DAYANIMI Çelik malzemede+50-+300 dereceye kadar dayanıklıdır. Paslanmaz çelikte malzeme kalitesine göre. KAPLAMA Standart Çinko kaplama, geomet500 kaplama veya özel kaplamalar MONTAJ Yaylı gevşemez somun standart ölçülere göre üretilir. Bu nedenle anahtar ağzı standarttır. Makine ve benzeri anahtarlar ile rahatça montajı-demontajı yapılır. DİĞER GEVŞEMEZ ÜRÜNLER İLE KARŞILAŞTIRILMASI Gevşemeyi önlemek için kullanılan fiberli somun, yaylı rondela, kontra somun ve benzer ürünler gevşer .Sadece gevşeme zamanını uzatırlar.Gevşemez yaylı somun asla gevşemez ve ömrü sonsuzdur.