Categories:
Kontralı gevşemez cıvata titreşime dayanıklı kendinden kilitlemeli bir bağlantı elamanıdır. Kontralı gevşemez  civatada sağ diş ve üzerinde özel sol diş olarak dizayn edilmiş  olan iki somunun cıvata üzerinde birleşmesi şeklinde tasarlanmıştır.

NASIL ÇALIŞIR ?

Kontralı cıvata üzerine standart sağ yönde dönen bir ana somun vardır. Bu monte edilerek sıkma işlemi yapılır. Özel sol diş dizayn edilmiş somun ana somun üzerine kontra olarak monte edilir. Vibrasyon,darbe veya herhangi bir nedenle gevşemeye başlayan ana somun,tersi yönde çalışan kontra somun tarafından engellenir ve kilitleme yapar. Titreşimin devamında iki somun birbirini güçlü bir şekilde basma yüzeylerinde sürtünme ve baskı nedeniyle kilitlemiş olur. Sonuç olarak cıvata bağlantılarında vibrasyon,darbe ve nedeni ne olursa olsun cıvata gevşemelerinde kesin çözümdür.
KULLANMA YERLERİ Civatalı bağlantılarda vibrasyon, darbe ve her hangi bir nedenle gevşeme olasılığı olan her yerde. ÖZELLİKLERİ *Yüksek kilitleme özelliği nedeniyle asla gevşeme olmaz. *Hassas ve mukavemetli *Maliyet tasarrufu *Kullanma kolaylığı *Bakım gerektirmez TEST ASTM F606 göre test edilmiştir.Test belgesi istenildiğinde verilecektir. KULLANIM ÖMRÜ Ömür sonsuzdur. MALZEME KALİTESİ Cıvata ve somun malzemesi 8,8-10-10,9,12,9 ,paslanmaz çelik, ÖLÇÜLER M-8 Dahil-M36 dahil.(M30 ve M36 için belli bir miktarda olması gerekir.) *Kullanma yerinden dolayı civata boyunun kısa olması durumunda üstteki sol dizayn edilmiş somun yüksekliği kontra somun boyutunda olacaktır. *İnç ölçüler içinde belli bir miktarda sipariş oldugunda teklif verilecektir. SIKMA TORK DEĞERLERİ İlk sağ diş somun sıkma işlemi yapılır.Sol diş somun sağ diş somun torkunun ¼ kadar sıkma işlemi yapılacaktır.Torkla sıkılmıyorsa sadece iki somun arasında boşluk olmayacak kadar sıkılması yeterlidir. Tork sıkma değerleri istendiğinde verilecektir. KAPLAMA *Standart olarak sağ diş somun kaplamalı, sol diş kaplamasız verilecektir. *Özel kaplama istenirse siparişte belirtilecektir. SİPARİŞTE İSTENEN BİLĞİ *Kullanma yeri *Cıvata ve somun malzeme kalitesi *Diş boyu uzunluğu *Cıvata, somun kaplama kalitesi SİPARİŞ MİKTARI Sipariş 1 adet cıvata ,2 adet somun takım olarak verilecektir. Sipariş miktarı çap ve boyuta göre belli bir sayıda olması gerekir. KARTAL TİC.LTD.ŞTİ Tel:0.326.6140614-      Faks:0.326.6140615           GMS:0.532.4325079 M.Çakmak Cad.Modern Çarşı İş Hanı Kat:2 No:32  312000 İSKENDERUN www.kartaltic.com info@kartaltic.com